Jak urządzić biuro, by Twoi pracownicy czuli się w nim dobrze? Szczególnym trendem jest na pewno Eko-biuro, które zapewnia pracownikom komfort przy dosyć niskim koszcie wykonania. Wśród nowych trendów w urządzaniu odnajdziemy ekologiczne lampy LED, które zużywają niewiele energii. Co ważne lampami można sterować za pomocą mikrokomputera, którzy pozwala nam na zmianę barwy i natężenia lamp.

Dzięki temu rozwiązaniu nasi pracownicy mogą dostosować światło do panujących warunków w biurze, które uzależnione są także od pogody. Kolejnym trendem w urządzaniu powierzchni biurowych są meble biurowe wykonane z lekkich materiałów, dzięki czemu nasz pracownik nie będzie odczuwał przytłoczenia i może przesuwać je w razie potrzeby bez wielkiego wysiłku. Ponadto meble te są estetyczne i bezpieczne. W urządzaniu biura ważne jest również to, by pamiętać o zapewnieniu wolnej przestrzeni dla pracownika. W ciasnym i ciemnym pomieszczeniu nikt nie będzie wykonywał swojej pracy efektywnie i dokładnie, ponieważ powoduje to stres. Dlatego przy urządzaniu biura zwróćmy uwagę na rozkład biurek, szafek, lamp itp. Nie mogą być one bardzo ciasno ułożone, ale nie mogą również znajdować się za daleko od siebie, ponieważ utrudnia to dostęp do nich.

Trendem w urządzaniu biur jest połączenie minimalizmu z kreatywną wizją projektanta wyposażenia wnętrz biurowych. Nowatorscy projektanci dbają o estetykę mebli i urządzeń pozwalając na to, by nasze biuro było schludne, ciekawe i przyjazne dla naszych pracowników. Bardzo trudno bowiem czuć przywiązanie do przestrzeni, która wygląda wszędzie tak samo. Brak indywidualizmu przestrzeni odbija się na pracowniku i może skutkować odczuciem bycia jednym z wielu szarych ludzi. Podczas aranżacji biura szczególną uwagę warto zwrócić na kolory. Najlepiej wybierać barwy pastelowe i ciepłe, które będą współgrały z wyglądem i ustawieniem mebli w biurze. Nasze biuro nie może być nudne, ale nie powinno także wyglądać na bardzo krzykliwe. Dlatego

 

świetnym rozwiązaniem, jest urządzenie przestrzen
i do pracy właśnie w stylu EKO – prosto, choć ciekawie, naturalnie i oszczędnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *