Urządzanie mieszkania nie jest najłatwiejszym zadaniem i zazwyczaj potrzebujemy w tym podpowiedzi od architektów czy designerów. Co roku pojawiają się nowe trendy w urządzaniu mieszkań i zapoznanie się z nimi zajmuje wiele czasu, a podjęcie decyzji o tym, jak ma wyglądać nasze mieszkanie nadal jest trudne. Dlatego też wybraliśmy dla Państwa kilka najciekawszych nowości, które można zastosować w salonie, kuchni i łazience tak, by wnętrze urządzone było nie tylko ładnie, ale i funkcjonalnie.

Kuchnia nazywana sercem domu, gdyż to tam spędzamy razem wiele czasu, stanowi nie lada wyzwanie podczas urządzania. Jaka powinna być kuchnia? Co powinno się w niej znajdować według nowych trendów w urządzaniu mieszkania? Kuchnia na pewno musi być funkcjonalna, a meble niekoniecznie chłodne i w jednym stylu. Możemy pozwolić sobie na szaleństwo i wybrać styl mieszany – połączenie starego z nowym, które pozwoli na wprowadzenie kontrastu. Możemy np. powrócić do lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku i w tym stylu wybrać sprzęt AGD – od lodówki po toster, a połączyć je z meblami w bardzo nowoczesnymi.
Wśród nowych trendów dotyczących urządzania mieszkań, często powtarzają się ciemne wykończenia. Niekoniecznie musi to być mebel, ale ciemne płytki, dywanik, dodatki kuchenne. Kontrast kolorów nada kuchni wyrazistości i przełamie jednolity kolor. Modnym i wartym uwagi trendem przy wyposażaniu kuchni są płyty indukcyjne wbudowane w blat, gdzie dziecko nie będzie mieć większego dostępu. Z kolei urządzenia AGD odchodzą od długo obowiązującego trendu zimnej stali. Dziś możemy zaszaleć z kolorami.

Salon to kolejne miejsce w domu, gdzie spędzamy czas z rodziną, dlatego powinien być on przestronnie urządzony i w kolorach sprzyjających odczuciu harmonii. W nowych trendach w uradzaniu mieszkań pierwsze skrzypce grają pastelowe kolory ścian bądź elegancki styl biało-czarny. Wybór zależy od nas. Jednak gdy posiadamy dzieci, to kolory pastelowe będą jak najbardziej wskazane.
W salonie ważne jest także to, by meble były wygodne. Według nowych trendów salonowa sofa powinna być funkcjonalna. Co to znaczy? Powinniśmy wybrać sofę rozkładaną, by w razie wizyty gości mieć dodatkowe łóżko lub choćby dlatego, żeby wygodnie poleżeć i obejrzeć film wraz z rodziną. Zwróćmy jeszcze uwagę na pozostałe meble. Najmodniejsze są meble modułowe, czyli takie, które umożliwiają rozkład elementów na ścianie czy podłodze. Sprawi to, że meble będą wyglądać na lekkie, nie przyćmią salonu topornością starych meblościanek.
Na koniec zostawiliśmy łazienkę. Nowe trendy dotyczące urządzania mieszkań i skupiające się właśnie na tym pomieszczeniu mówią jedno – minimalizm i klasyka. Modna łazienka ma być przede wszystkim funkcjonalna, komfortowa oraz przyjazna środowisku. Naturalne materiały oraz kolory inspirowane naturą – drewno, kamień, niebo i liście. Z tego wynika jeszcze jeden trend, inspirowany naturą – Eco design. Minimalizm to proste formy sprzętów łazienkowych, a nawet brak dekoracji – akcesoria schowane w szafkach lub pojemnikach, by nie „zaśmiecały” wnętrza, jednolite duże płytki bez dekorów. Jednak, aby nasza łazienka miała charakter, dobrze jest zamontować w niej choćby kolorowe baterie lub szafki.
Trendy w urządzaniu mieszkań zmieniają się z roku na rok, dlatego najlepiej urządzić mieszkanie według swojego gustu. Pamiętajmy o tym, że w mieszkaniu powinniśmy być przede wszystkim szczęśliwi, a jeżeli nie ufamy swoim gustom, to poprośmy o pomoc specjalistę od wykończania wnętrz.

 

Zdjęcia – kuchania http://www.flickr.com/photos/61656348@N02/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *