Podczas budowania bądź wykończania wnętrz należy pamiętać o tym, by podłoże zostało dobrze uszczelnione. Szczególnie warto zadbać o te podłogi, które mogą być narażone na wilgoć lub gdzie bezciśnieniowo przepływa woda. W takim przypadku należy wykorzystać technologię płynnej folii.

Płynną folię stosuję się przede wszystkim przy pracach glazurniczych. Technologia płynnej foli to elastyczna, bezspoinowa powłoka, która uszczelnia podłoża chłonne i porowate (podłoży mineralnych, betonowych, jastrychów, murów, tynków, płyt drewnopochodnych, gipsowo-włóknowych i g-k).

Płynną folię wykorzystuje się na balkony, tarasy, ściany zewnętrzne i fundamenty, a także tam gdzie występuje wilgoć, czyli w kuchniach, łazienkach, pralniach bądź piwnicach. Stosowana jest do wykonywania szczelnej, elastycznej powłoki przed przyklejaniem okładzin z płytek ceramicznych. Zaletami technologii płynnej folii jest to, że tworzy ona elastyczną i trwałą powierzchnię, odporną na szkodliwe działanie wilgoci. Płynna folia ma dobra przyczepność i bardzo dobrze kryje rysy podłoża. Ważne jest także to, że folię tę można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Dlatego wykańczając swoje wnętrza, bądź zlecając tę pracę nie zapomnijmy zwrócić uwagi na to, czy zostaje wykorzystana technologia płynnej foli, ponieważ zapewnia ona bezpieczeństwo dla całego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *