Planując generalny remont domu, musimy z góry przygotować się na wieloetapowe, skomplikowane przedsięwzięcie. Aby ułatwić sobie pracę, warto na samym początku sporządzić plan oczekiwanych zmian. Pozwoli to  na wstępne oszacowanie kosztów i decyzję, czy wykonujemy remont własnoręcznie, czy powierzamy go specjalistycznej firmie.

Ocenę koniecznego zakresu prac ułatwi zamówienie ekspertyzy, opisującej stan faktyczny budynku. Wyniki ekspertyzy wskażą ewentualne uszkodzenia konstrukcyjne i przyczyny ich wystąpienia, co pozwoli uniknąć nadmiernych wydatków i zbędnych prac.

Najlepszym czasem na zamówienie usług remontowych jest okres wiosenno-letni, zwłaszcza w sytuacji, gdy stan budynku wymaga podjęcia działań kompleksowych.

[call_to_action text=”Zobacz nasze realizacje” btn_title=”Galeria projektów” btn_link=”http://www.simploo.pl/galeria-projektow/” class=””]

 

Usługi remontowe Warszawa

Najpraktyczniejszym rozwiązaniem w przypadku remontu generalnego jest wybór jednej firmy, oferującej kompleksowe usługi remontowe, od wyceny projektu, po drobne prace wykończeniowe. Firma Simploo oferuje bezpłatną konsultację i wycenę projektu domu. Po oszacowaniu, jakie działania będą konieczne, następuje doradztwo dotyczące zakupu produktów i zostają podane propozycje możliwych rozwiązań. Pracownicy firmy w ramach usługi dostarczają materiały budowlane. Usługi remontowe wykonywane są przez fachowców z wieloletnim doświadczeniem, wśród których znajdują się również wysoko wykwalifikowani elektrycy i hydraulicy.

Na czas generalnego remontu w miarę możliwości warto wyprowadzić się z budynku czy mieszkania. W zależności od zaistniałych zniszczeń, remont może być zaplanowany w perspektywie czasu, lub musi zostać wykonany natychmiast. Jeśli elementy konstrukcji domy uległy zniszczeniu w gwałtowny sposób (uszkodzenie dachu, które grozi przeciekaniem), działania należy podjąć bez względu na porę roku, gdyż ich zaniechanie grozi postępującymi zniszczeniami. Jeśli remont ma na celu głównie odświeżenie elewacji, ważne jest dokładne określenie materiałów z jakich została wykonana i stwierdzenie, jakie czynniki wpływają na pogorszenie jej stanu. Bez względu na to, czy warstwa zewnętrzna wykończona jest drewnem, blachą czy tynkiem, najpoważniejsze szkody w elewacji dokonywane są przez wnikającą w głąb muru wodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *