Niekiedy remont mieszkania konieczny jest nawet w sytuacji, gdy poszczególne elementy domu znajdują się w dobrym stanie technicznym. Konieczność wykonania modernizacji wynika z nadmiernego wydatkowania ciepła, czyli słabej izolacji termicznej.

Najwięcej ciepła ucieka z domu do otoczenia przez ściany zewnętrzne, oraz wentylację. Przyczyną utraty energii jest również dach i okna, skąd konieczność dokładnej izolacji tych elementów konstrukcji domu. Straty ciepła w mniejszym stopniu następują również przez podłogę parteru, fundamenty i nieogrzewane piwnice.

Obliczenie strat płynących z niewłaściwej izolacji jest dość trudne, ale warto je wykonać. Straty w dużej mierze zależą od warunków pogodowych. Dokonując obrachunku strat ciepła należy uwzględnić przegrody, generujące opór cieplny, takie jak grunt przylegający do podłogi. Straty w tym miejscu są mniejsze niż tam, gdzie ściany graniczą z powietrzem zewnętrznym (ściany, okna, dach). W miejscach największych strat należy położyć dodatkową warstwę materiału izolującego: im warstwa izolująca będzie grubsza a jej współczynnik przewodzenia ciepła będzie niższy, tym straty okażą się mniejsze.

[call_to_action text=”Zobacz nasze realizacje” btn_title=”Galeria projektów” btn_link=”http://www.simploo.pl/galeria-projektow/” class=””]

Wykonanie remontu mieszkania a w tym izolacji cieplnej warto powierzyć firmie, która potraktuje zleconą usługę w sposób kompleksowy, wyliczając na początku straty ciepła i wskazując miejsca w których straty będą największe. Firma Simploo dokonuje konsultacji w zakresie izolacji cieplnych, przedstawiając równocześnie zakres i wycenę projektowanych działań. Gdy plan działań będzie gotowy, pracownicy w ramach usługi kupują i dostarczają materiały izolacyjne.

Remont mieszkania Warszawa

Stracie ciepła zapobiega położenie możliwie grubych warstw ocieplenia, wykonanych z materiałów o niskim współczynniku przewodzenia ciepła. Planując koszty wykonania remontu należy pamiętać, że poniesione w związku z nim wydatki są niewielkie w porównaniu z wydatkiem generowanym przez nieszczelną termoizolację. Na pracach ociepleniowych nie warto oszczędzać: materiał izolacyjny niewielkiej grubości nie przyniesie oczekiwanych efektów.

[call_to_action text=”Sprawdź nasze ceny” btn_title=”Cennik” btn_link=”http://www.simploo.pl/cennik/” class=””]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *