fbpx

5 porad przed zakupem kabiny prysznicowej

21 czerwca 2009, Komentarze: 0

Decydując się na zakup i instalację kabiny prysznicowej warto wziąć pod uwagę kilka poniższych porad:

  • w kabinie prysznicowej nie montujmy baterii z kranem. Wystający kran ogranicza przestrzeń poruszania się w kabinie.
  • kabinę prysznicową warto wyposażyć w rogowe półki, które pozwolą nam ułożenie środków czystości  “pod ręką”
  • stojak na ręczniki powinien być na tyle blisko usytuowany od wejścia do kabiny, by można było nie wychodząc z kabiny ręką sięgnąć po ręcznik
  • przy zakupie kabiny szczególnej rozwagi wymaga kwestia szkła oraz jego odmiany. W Polsce dostępne są już kabiny powleczone specjalnym materiałem, który pozwala utrzymać kabinę w należytej czystości. Kamień z wody nie pozostawia na takich szybach śladu. Niestety taka kabina wiąże się z większym wydatkiem. Osobom o skromniejszym budżecie polecamy kabiny prysznicowe wyposażone w szyby matowe lub zakup odpowiednich – silnych środków czyszczących. Można także w takim przypadku pokusić się o montaż filtra do wody.
  • jeżeli mamy w domu dzieci lub osoby starsze, a łazienka z kabiną prysznicową będzie jedyną dostpępną dla wszystkich musimy wziąć pod uwagę instalację w kabinie specjalnych krzeseł, które ułatwiają kąpiel. Dodatkowo warto rozważyć zakup wyższego brodzika, który pozwala na napełnienie go wodą.

W kolejnych odcinkach rozważymy inne najczęściej poruszane kwestie podczas remontu. Zapraszamy do komentarzy oraz  bezpośredniego kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *