fbpx

5 porad przed zakupem kabiny prysznicowej

21 czerwca 2009, Komentarze: 0

Decydując się na zakup i instalację kabiny prysznicowej warto wziąć pod uwagę kilka poniższych porad:

  • w kabinie prysznicowej nie montujmy baterii z kranem. Wystający kran ogranicza przestrzeń poruszania się w kabinie.
  • kabinę prysznicową warto wyposażyć w rogowe półki, które pozwolą nam ułożenie środków czystości  “pod ręką”
  • stojak na ręczniki powinien być na tyle blisko usytuowany od wejścia do kabiny, by można było nie wychodząc z kabiny ręką sięgnąć po ręcznik
  • przy zakupie kabiny szczególnej rozwagi wymaga kwestia szkła oraz jego odmiany. W Polsce dostępne są już kabiny powleczone specjalnym materiałem, który pozwala utrzymać kabinę w należytej czystości. Kamień z wody nie pozostawia na takich szybach śladu. Niestety taka kabina wiąże się z większym wydatkiem. Osobom o skromniejszym budżecie polecamy kabiny prysznicowe wyposażone w szyby matowe lub zakup odpowiednich – silnych środków czyszczących. Można także w takim przypadku pokusić się o montaż filtra do wody.
  • jeżeli mamy w domu dzieci lub osoby starsze, a łazienka z kabiną prysznicową będzie jedyną dostpępną dla wszystkich musimy wziąć pod uwagę instalację w kabinie specjalnych krzeseł, które ułatwiają kąpiel. Dodatkowo warto rozważyć zakup wyższego brodzika, który pozwala na napełnienie go wodą.

W kolejnych odcinkach rozważymy inne najczęściej poruszane kwestie podczas remontu. Zapraszamy do komentarzy oraz  bezpośredniego kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *